Wzgórze Braniborskie – serce Zielonej Góry

Wzgórze Braniborskie - serce Zielonej Góry

MIEJSCE: Zielona Góra | Dotacja: 1000 zł

Fundacja Eratostenes

01 – 14.10.2018, projekt zakłada organizację wystawy historycznej pt."Wzgórze Braniborskie - serce Zielonej Góry". Przez dwa tygodnie mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli oglądać zalaminowane wielkoformatowe fotokopie archiwalne przedstawiająca główny miejski zabytek.

Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu wystawy historycznej pt. "Wzgórze Braniborskie - serce Zielonej Góry", z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, na której zostaną zaprezentowane wielkoformatowe fotokopie archiwalne historycznej Wieży Braniborskiej i terenów jej przyległych. Umieszczone zostaną zalaminowane fotokopie historyczne wraz z opisami wokół terenu Wieży Braniboskiej, tak aby były one ogólnodostępne dla mieszkańców Zielonej Góry przez dwa tygodnie trwania wystawy.

Wieża Braniborska jest jednym z głównych zabytków historycznych Zielonej Góry. Zbudowana w XIX wieku stanowi kolebkę architektoniczną miasta. Niestety coraz więcej mieszkańców zapomina o historii tego miejsca, w szczególności dotyczy to młodych zielonogórzan. Dlatego też, poprzez zorganizowanie wystawy, organizatorzy pragną przypomnieć mieszkańcom Zielonej Góry, w tym dzieciom i młodzieży, o dziedzictwie kulturowym jakim jest Wieża Braniborska i tereny jej przyległe, uzmysłowić młodszemu pokoleniu o bogatej historii Wieży oraz zachęcić lokalną społeczność do wzięcia aktywnego udziału w działaniach Fundacji, mających na celu odkrywanie i propagowanie lokalnego patriotyzmu i bogatej historii Zielonej Góry.