Wiedźmin przybędzie do Torunia!

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" z przyjaciółmi ma przyjemność zaprosić całe rodziny na "Fantastyczny Dzień Dziecka z Wiedźminem" przy toruńskiej fontannie Cosmopolis. Już 3 czerwca bieżącego roku dla mieszkańców Torunia otwarte zostaną wrota do niezwykłego świata FANTASY!

Impreza rozpocznie się w sobotnie południe. Dzień Dziecka zostanie tematycznie osadzony w realiach fantastyki, a w szczególności w uniwersum stworzonym przez rodzimego mistrza pióra - Andrzeja Sapkowskiego! W trakcie odbędą się liczne animacje i pokazy oparte na wydarzeniach znanych z kart popularnych książek o losach Geralta z Rivii. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy słynną próbę miecza, poznać tajemniczą Szkołę Kota, zwiedzić obozowisko ulubionych postaci czy stanowisko alchemika-zielarza. Do dyspozycji gości oddane zostaną profesjonalny tor łuczniczy, stanowisko gier. Będzie szansa spróbować sił w grze terenowej i odkryć "Skarb Wiedźmina", a także skorzystać z przebieralni strojów, które pozwolą jeszcze lepiej poczuć klimat tego niezwykłego świata. W okolicy fontanny znajdą się też specjalne miejsca do robienia zdjęć i animacji dla dzieci.

Ponadto w planach znajdują się liczne konkursy z nagrodami. Całość uświetnią scenki rodzajowe oraz profesjonalne pokazy walki bronią białą – kultowe postacie skrzyżują miecze na oczach Torunian. To będzie dzień pełen atrakcji nie tylko dla najmłodszych!

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, podobnie jak zapowiadane stanowiska i atrakcje.

Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na facebooku!

A oto galeria ze spotkania z mediami i treningu przy fontannie:

Comments are closed.