Śladami św. Jakuba

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" pragnie zaprosić mieszkańców Torunia, regionu i okolic, a także turystów i przede wszystkich miłośników Camino Polaco na cykl działań skupionych pod hasłem "Śladami Św. Jakuba - Odnajdź swoją drogę w dzień św. Jakuba".

Zapraszamy do wspólnego świętowania wspominek św. Jakuba!

Tegoroczne obchody dnia Św. Jakuba rozpoczną się o 13:00 Mszą Świętą i uroczystym ślubowaniem Bractwa św. Jakuba Apostoła w Kościele Św. Jakuba w Toruniu.

Po Mszy, miedzy godz. 14:00 - 16:00, obserwatorzy będą mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanej Grze Miejskiej, która rozpocznie się pod Kościołem Św. Jakuba. Zainteresowani będą musieli wypełniać liczne zadania, które przekazywać im będą postaci (m.in. Rybak, Mnich czy Rycerz) na trasie Kościół Św. Jakuba - Zamek Dybów.

O godz. 16:00 spod Kościoła św. Jakuba w kierunku Zamku Dybowskiego ruszy przemarsz pielgrzymów.

Po przybyciu na miejsce, od 16:45 dla zgromadzonych zagra zespół Liarman prezentujący dawną muzykę hiszpańską z charyzmatyczną wokalistką Susaną Raso pochodzącą z Galicji.

Przez cały czas na Zamku udostępniona będzie wystawa poświęcona pieszej wędrówce Grzegorza Zmuda Trzebiatowskiego do Santiago de Compostela w Hiszpanii w stroju średniowiecznego pielgrzyma!

Na zakończenie zaplanowane jest ognisko z poczęstunkiem oraz wspólne rozmowy o historii szlaku św. Jakuba i nie tylko.

Udział w wydarzeniu jest oczywiście darmowy.

Projekt dofinansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Współorganizatorami wydarzenia jest Rada Programowa ds. rozwoju Szlaku św. Jakuba w Województwie Kujawsko-Pomorskim oraz Bractwo Świętego Jakuba Apostoła w Toruniu.

 

Aktualne informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie wydarzenia: Śladami Camino pod numerem telefonu: 537 370 730 lub 537 370 790, a także poprzez e-mail: sekretariat@dybow-nieszawa.org.pl.

Comments are closed.