Oblężenie fontanny Cosmopolis!

2 czerwca 2018 roku tysiące osób bawiło się przy fontannie Cosmopolis na Fantastycznym Dniu Dziecka – drugiej odsłonie niezwykłej imprezy rodzinnej organizowaniej przez Fundację “Zamek Dybów i Gród Nieszawa”. W tym roku organizatorzy postanowili zabrać odwiedzających w niezwykłą podróż i osadzić imprezę tematycznie w świecie baśni i bajek.

Wydarzenie miało charakter otwarty – wstęp i przygotowane atrakcje były darmowe. Od południa do godziny 18:00 przy popularnej grającej fontannie swoje obozowisko rozbiły bajkowe postacie, w tym Królewna Śnieżka, magiczna wróżka, krasnolud, Czerwony Kapturek, rozbrykany Tygrysek czy znany z książek Lewisa Carrolla Szalony Kapelusznik.

Wszystkie postacie przygotowały specjalne stanowiska i w trakcie wydarzenia dzieci mogły skorzystać z kolorowanek, spróbować sił w łucznictwie, pomóc Tygryskowi rozwiązać zagadkę zaginionego garnuszka miodu, skrzyżować miecze na stanowisku bezpiecznej broni czy wybrać sobie strój w magicznej przebieralni. Pod specjalną wiatą czekały tematyczne gry i planszówki, a najodważniejsi mogli posmakować wiedźmińskiego fachu na specjalnym torze przeszkód. Warto wspomnieć również o magicznym stawie, gdzie złowione rybki zapewniały uczestnikom nagrody.

Wszelkich nagród i upominków przygotowano całe setki, a te najbardziej atrakcyjne czekały na najodważniejszych śmiałków. Dwukrotnie odbył się Fantastyczny Turniej Wiedzy w trzech kategoriach wiekowych, a ponadto nagrodzono posiadaczy najlepszych strojów, najszybszych uczestników toru przeszkód oraz autorów najlepszych rysunków.

W ciągu dnia odbyły się również liczne pokazy, animacje i scenki aktorskie. Główną scenką była bajka o kocie w butach, który w ramach wdzięczności postanawia wywalczyć lepszy los dla swojego pana – młodego młynarczyka.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Organizatorzy planują kontynuować Fantastyczny Dzień Dziecka również w kolejnych latach i osadzać go tematycznie w różnych, bliskich dzieciom młodzieży światach.

Zobacz zdjęcia

Comments are closed.