Królewska gra o tron – widowisko historyczne z animacjami

"Królewska gra o tron"

Data: 25.08.2018

Miejsce: Zamek Dybów

Wstęp: wolny

Jedyne w swoim rodzaju widowisko o tematyce historycznej - interaktywne rozgrywki szachowe osadzone w średniowiecznych realiach i festyn z licznymi atrakcjami!

W czasie imprezy mieszkańcy miasta oraz turyści będą mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w niezwykłych wydarzeniach, jakie rozegrają się na terenie dybowskiej twierdzy. W tych rozgrywkach pionkami będą żywi ludzie ubrani w średniowieczne stroje i zbroje. Jest to powrót do rozgrywek „Żywych Szachów”, które w Polsce rozgrywano jeszcze przed drugą wojną światową. Do najsłynniejszych żywych szachów należały „Szachy Zamoyskie”, które również stanowiły swoistą rekonstrukcję historycznych bitew i cieszyły się wówczas ogromną popularnością.

"Żywe Szachy" to nie wszystko, co szykują organizatorzy. Niecodzienne rozgrywki stanowić będą główną atrakcję wielkiego festynu historycznego. W jego trakcie na zamkowym dziedzińcu dostępne będą m.in. tor łuczniczy, stanowisko kata, stanowisko walki na bezpieczną broń, stanowisko animacji dla dzieci i wiele innych. Całość uświetnią pokazy walk w wykonaniu prawdziwych rycerzy oraz wieczorny pokaz Fireshow!

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń w ramach zadania "Zamek Dybów Wzywa Cię! - cykl wydarzeń o tematyce historycznej".

Wydarzenie na Facebooku

Kliknij, aby zobaczyć ulotkę

Kliknij, aby zobaczyć ulotkę

Comments are closed.