III Toruński Rejs Wiślany już za nami!

III Toruński Rejs Wiślany za nami!

Nie było łatwo, ale czy ktoś obiecywał, że łatwo będzie? Na pewno uczestnicy będą mieli co wspominać. Pierwsza grupa śmiałków wyruszyła z Zamku Dybów w sobotę 5 sierpnia o 8:30. Najpierw rejs był unikalną okazją do niestandardowego spojrzenia na Toruń z perspektywy Wisły. Następnie uczestnicy zwiedzili ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii oraz Chatę Rybacką w Kaszczorku. Podziwiali też niesamowitą nadwiślańską przyrodę oraz zapierające dech w piersiach konstrukcje toruńskich mostów. Na każdym kroku śmiałkom towarzyszyli przewodnicy: dr hab. Piotr Birecki i dr Rafał Kleśta-Nawrocki, pracownicy naukowi UMK. Niezapomnianym przeżyciem była również możliwość oglądania z perspektywy Wisły mistrzostw w sportach motorowodnych, które tego samego dnia odbywały się w Toruniu.

Druga grupa wypłynęła w swój rejs około godziny 15:00, aby pokonać tę samą trasę. Po zakończonych rejsach na wszystkich uczestników tego wydarzenia, na dziedzińcu Zamku Dybów, czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami.

Zobacz zdjęcia

Tym samym zakończyliśmy tegoroczny cykl darmowych rejsów i dziękujemy wszystkim za tak wielkie zainteresowanie. Zapraszamy do śledzenia naszych stron internetowych. Wkrótce informacje o kolejnych wydarzeniach związanych z Królową Polskich Rzek - już 26 sierpnia łodzie posłużą nam przy "Zdobyciu Zamku Dybów"! 🙂

Comments are closed.