Fantastyczny Dzień Dziecka

3 czerwca 2017 roku z pewnością zostanie zapamiętany przez Torunian. Teren grającej fontanny Cosmopolis został na cały dzień zajęty przez nieśmiertelne elfy, potężnych krasnoludów, tajemnicze czarodziejki i oczywiście odważnych wiedźminów. Wszyscy postanowili przybyć do miasta Kopernika, aby uczcić Dzień Dziecka w niepowtarzalny sposób.

"Fantastyczny Dzień Dziecka" organizowany przez Fundację "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" z pewnością można zaliczyć do imprez więcej niż udanych. Oprócz wymienionych wyżej postaci, które przez większość czasu były do dyspozycji młodzieży chętnej na wspólne zdjęcie oraz pogadankę o niezwykłym świecie fantasy, swoje stanowiska mieli również pochłonięci pracą nad kolejnymi miksturami alchemicy. Najodważniejsi mieli szansę na pamiątkowe zdjęcie w dybach przy stanowisku groźnego kata.

Organizatorzy nie zapomnieli o licznych konkurencjach dla dzieci. Nagrody przyznawano w konkursach rysunkowych, turnieju wiedzy o szeroko pojętej fantastyce, a także za pokonanie wymagającego szybkości i precyzji toru przeszkód w Szkole Kota. Upominki otrzymywały również dzieciaki aktywne w ciągu przygotowanych pokazów przy fontannie.

Przez cały dzień odbywały się scenki rodzajowe osadzone w świecie wiedźmina. Oprócz Geralta czy Yennefer można było w nich zobaczyć m.in. krasnoludy i elfy. Pokazy poprowadził znany ze świata wiedźmina ataman Olgierd von Everec. Publiczność nie miała kiedy się nudzić, gdyż na ich oczach skrzyżowali miecze zarówno popularni zabójcy potworów, jak i rycerze w pełnym uzbrojeniu. Gratką była szkoła wiedźmińska poprowadzona przez popularnego YouTubera i mistrza fechtunku Alana Padzińskiego, który przybył z Krakowa, by zaprezentować techniki walki stosowane przez Geralta, opowiedzieć o nich, a także przeszkolic chętne osoby.

W krótkich przerwach między kolejnymi pokazami można było spróbować sił na stanowisku łuczniczym czy bezpiecznej broni. Wiele osób wzięło udział w całodziennej grze terenowej "Skarb Wiedźmina", której z pewnością sprzyjała piękna pogoda.

O 19:00 wydarzenie oficjalnie zakończono, a goście z dziećmi rozeszli się do domów. Nie ukrywali swojego zadowolenia i prosili o powtórkę na jeszcze większą skalę w przyszłym roku. Organizatorzy szacują, że imprezę odwiedziło około 3000 osób.

Zobacz galerię

Comments are closed.